Nástěnka

Škodlivé programy primární prevence

Evropská společnost pro výzkum v oblasti prevence (EUSPR) vydala prohlášení o programech primární prevence, které jsou škodlivé. Jako nejvíce signifikantní příklad je uveden Revolution train.

Prosím věnujte pozornost informacím v přiloženém odkazu: http://euspr.org/position-euspr-on-harmful-approaches/

Připojujeme se a vyzýváme tímto činitele s rozhodovací pravomocí – kolegy, učitele, rodiče, tvůrce politik a další, aby dbali na kvalitu preventivních programů a vyvarovali se programů s tzv. šokovou taktikou.

26.10.2019

Převzato z http://www.asociace.org/aktuality/skodlive-programy-primarni-prevence/

Zahájení specializačního kurzu v září 2019

Další běh specializačního kurzu pro školní metodiky prevence zahájíme v září tohoto roku. Studium ukončí absolventi v prosinci 2020. Stále máme volná místa, neváhejte se hlásit! Více informací o kurzu naleznete zde.

Pozvánka na X. AT Konferenci v Plzni

Centrum protidrogové prevence a terapie, o. p. s. v Plzni jako jeden z pořadatelů Vás zve na

X. AT konferenci v Plzeňském kraji s názvem Zpátky na začátek – Co jsme získali a co ztratili profesionalizací služeb.

Konference se bude konat ve dnech 22. 11. 2018 a 23. 11. 2018 v prostorách Moving Station, Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň 3 – Jižní Předměstí.

Veškeré informace naleznete na webových stránkách – www.atkonferenceplzen.cz.

jpgPozvánka1.16 MB

 

P-centrum, CPPT, o. p. s. podporuje snížení počtu hodin pro ŠMP

PRÁCE NAVÍC JE PRÁCE NAVÍC

aneb

PETICE ZA SNÍŽENÍ PŘÍMÉ VYUČOVACÍ POVINNOSTI ŠKOLNÍCH METODIKŮ PREVENCE

A ZLEPŠENÍ JEJICH PRACOVNÍCH PODMÍNEK

Učitelé, kteří zastávají funkci školního metodika prevence, mají na škole významnou roli. Mají usilovat o předcházení šikaně, prevenci závislostí a dalších druhů rizikového chování. Přes množství činností, které by měli na škole vykonávat, funkci často provádějí v rámci běžného úvazku, tj. bez úlev v rámci přímé pedagogické činnosti nemají mnohdy čas navíc a za výkon své funkce nebývají dostatečně finančně ohodnoceni.

Z tohoto důvodu plně podporujeme požadavek na snížení přímé vyučovací povinnosti školních metodiků prevence a zlepšení jejich pracovních podmínek. Jsme přesvědčeni, že k vykonávání své práce potřebují dostatečný časový prostor. Díky  němu se budou moci lépe věnovat jak své běžné pedagogické práci, tak i své speciální funkci, tedy koordinaci prevence na škole, metodickému vedení kolegů v oblasti rizikového chování, poradenské činnosti a spoluvytváření bezpečného klimatu na škole.

K petici se můžete připojit zde:

https://www.petice24.com/petice_za_zlepeni_pracovnich_podminek_kolnich_metodik_prevence

Prodloužená uzávěrka přihlášek do Specializačního kurzu

Zvažujete svou účast ve Specializačním kurzu? Prodloužili jsme uzávěrku přihlášek až do 5. 1. 2018.

12. 1. 2018 zahajujeme již sedmý běh kurzu. Jedná se o prakticky orientovaný kurz určený především školním metodikům prevence, kteří chtějí pro svou práci získat teoretickou oporu a hlavně si chtějí zažít jednotlivá témata prakticky. 

Kurz je akreditovaný MŠMT. Více informací ke kurzu najdete v záložce "nabídka vzdělávacích aktivit" nebo nás kontaktujte mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Specializační kurz prevence rizikového chování

Od ledna 2018 zahajujeme již sedmý běh Specializačního kurzu prevence rizikového chování. 1. 12. 2017 je termín uzávěrky přihlášek. Kapacita kurzu je max. 16 osob. Pokud zvažujete svou účast v kurzu a máte jakékoliv dotazy, ozvěte se nám.