Nástěnka

Zipyho kamarádi

Chcete u svých žáků efektivně rozvíjet dovednosti pro řešení konfliktů, učit se s nimi, jak si lépe říkat o pomoc a popisovat svoje prožitky? Uvítali byste metodiku, která Vás návodně provede 24 hodinami a pomůže Vám při budování bezpečného klimatu? Pak se neváhejte přihlásit do akreditovaného vzdělávání v metodice Zipyho kamarádi.

Metodika Vám umožní pracovat systematicky s žáky ve věku 5 až 9 let na rozvoji sociálních dovedností a copingových strategií. 

Další kurz proběhne již 20. května. Přihlásit se můžete zde.

Specializační kurz pro metodiky prevence

Účastníci 9. běhu kurzu se pomalu připravují na zkoušku. Pro další, kteří si chtějí prohloubit svého vzdělání v oblasti prevence chystáme již 10. běh! Stále máme volná místa.  Více o akreditovaném kurzu včetně přihlášení naleznete zde.

Program pro třídní učitele

Reagujema na přání škol a nově nabízíme třídním učitelům program, který podpoří dobrý start po náročném období školního roku 2020/2021 a zároveň jim umožní pečovat o vztahy bez ohledu na to, zda se se třídou bude vídat na živo či virtuálně. Poprvé v letošním roce můžete využít Program pro třídní učitele, který nabízí adaptační program pro třídu a jejího učitele v průběhu září a následně metodickou podporu formou workshopu pro třídního učitele, díky níž se zpevní v dovednostech jak posilovat bezpečné klima ve třídě v průběhu celého školního roku. 

Zipyho a Jablíkovi kamarádi

Nově nabízíme akreditované vzdělávání pro učitele, kteří chtějí s žáky ve věku 5 až 9 let systematicky pracovat  na rozvoji sociálních dovedností a copingových strategíí. Díky metodikám Zipyho kamarádi a Jablíkovi kamarádi můžete u žáků efektivně rozvíjet dovednosti pro řešení konfliktů, učit se, jak si lépe říkat o pomoc, popisovat svoje prožitky a pomohou Vám při budování bezpečného klimatu ve třídě.

První kurzy se uskuteční v již v říjnu. Přihlásit se můžete zde: Zipyho kamarádi 5. 10. 2021 a Jablíkovi kamarádi 22. 10. 2021.

Dítě v krizové situaci při online výuce

Tým prevence Pedagogicko-psychlogické poradny Plezeň a krizové centrum Diákonie Západ vytvořil jednoduchý leták k tématu Dítě v krizové situaci při on-line výuce.  Jde o podporu učitele v prvních minutách, když při online výuce dojde u nějakého žáka/žačky k projevům úzkosti, pláči nebo křiku. Shrnuje osvědčené postupy, konkrétní věty i kontakty, které mohou učitelé využít.

Připravujeme nový web pro rodiče!

Připravujeme zbrusu nové webové stránky pro rodiče!Chceme podporovat rodiče v tom, aby mluvili s dětmi o věcech, které je mohou ohrožovat. Ale jak? Právě k nalezení odpovědí na takové otázky, bude sloužit náš nový web, který naváže na naši první rodičovskou výzvu: Jak mluvit s dětmi o kyberšikaně?

Již brzy se můžete na tuto metodiku a další informace těšit na www.standby.cppt.cz

 

 

ADAPTAČNÍ PROGRAM - metodika pro třídní učitele

Nabízíme ke stažení metodiku Adaptačního programu, která vznikla v P-centru na jaře 2020. Metodika obsahuje konkrétní aktivity, jež přispívají k tvorbě bezpečného klimatu ve třídě, které by mohlo být ohroženo odloučením žáků v době nouzového stavu. Budeme rádi za šíření metodiky mezi pedagogy a za zpětnou vazbu od těch, kdo na jejím základě vytvoří adaptační program ve své třídě.

Až se sejdeme ve škole

Zprostředkováváme ke stažení metodický materiál "Až se sejdeme ve škole", který vznikl jako podpora pedagogů všech stupňů škol při reakci na možné rozpoložení dětí a žáků při jejich návratu do školních lavic po dlouhé koronavirové odmlce. 

Otevřená sborovna - on-line intervizní skupina pro pedagogy

Rozšířili jsme nabídku služeb P-centra - vytvořili jsme pro vás otevřený prostor pro sdílení ve virtuálním prostředí. Rádi bychom vás přizvali k formálnímu i neformálnímu povídání o tom, jak se vám profesně daří. Jakým výzvám čelíte? Z čeho máte radost? Obáváte se něčeho? Překvapili jste sami sebe?

Otevřená sborovna je tu pro všechny pedagogy všech typů škol. 

Kromě samotného sdílení se chceme postupně věnovat například těmto tématům: (ne)výhody online výuky, mapování vztahů a komunikace mezi žáky v době uzavření škol, třídnické hodiny v online prostředí, příprava na adaptaci žáků po návratu do škol, komunikace s rodiči.

První Otevřenou sborovnu spustíme v pondělí 27. 4. ve 13:30. Využijeme aplikaci ZOOM, odkaz na přístup do sborovny obdržíte e-mailem několik minut před začátkem. 

Pokud máte zájem otevřenou sborovnu vyzkoušet, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vždy předem zveřejníme, jakému tématu se budeme věnovat v naší facebookobé skupině: https://www.facebook.com/groups/664604047648828/. Podle toho se můžete rozhodnout, zda odkaz ve svém e-mailu využijete, či ne.