Soubor seminářů na klíč byl přínosný pro svou aktuálnost, konkrétnost, aktivní zapojení posluchačů, propojování teoretických poznatků s praxí. Jejich obrovskou výhodou bylo, že byly uspořádány na klíč jen pro náš kolektiv - mohly se tak řešit konkrétní situace z našeho prostředí…

L. M., absolventka seminářů na klíč

Základní škola a Mateřská škola Město Touškov, příspěvková organizace

Tel.:377922312, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.skola.touskov.cz

V průběhu školního roku 2011/2012 jsme s kolegyněmi absolvovaly sérii školení na klíč. Vybraly jsme si témata: etopedie, práce s pedagogickou komunitou a práce se školní třídou.

P-centrum jsme si pro spolupráci nevybraly náhodou. Některé z nás zde absolvovaly již dříve několik dalších seminářů, které jsme považovaly za velmi přínosné. Líbilo se nám prostředí a také profesionální přístup lektorů. Snažily jsme se tyto své zkušenosti „přenést“ i do zbytku pedagogického sboru, ale ne vždy se to dařilo. Ne všechny kolegyně byly ochotné sdílet naše nadšení. Proto jsme uvítaly možnost seminářů pro celý sbor.

Soubor seminářů na klíč byl přínosný pro svou aktuálnost, konkrétnost, aktivní zapojení posluchačů, propojování teoretických poznatků s praxí. Jejich obrovskou výhodou bylo, že byly uspořádány na klíč jen pro náš kolektiv – mohly se tak řešit konkrétní situace z našeho prostředí. 
Líbila se nám možnost volby tématu jednotlivých částí i možnost řešení aktuálních situací, které nás v daný čas například „trápily“ v práci. 
Změna prostředí (semináře probíhaly v prostorách P-centra) i jednotlivé přednášky přispěly ke stmelení našeho kolektivu. Všechny jsme tyto semináře vnímaly jako prostředek k prohlubování vzájemných vztahů. 
Po dobu celého školení bylo příjemné, vstřícné, tvořivé a aktivizující ovzduší. Vládla zde uvolněná atmosféra, která vedla k tomu, že jsme všechny byly „nuceny“ o dané problematice přemýšlet.

Krom získaných cenných nových či oživených poznatků, se nám na seminářích líbila ta skutečnost, že se nejednalo o pouhý poslech přednášejícího, ale že jsme měly možnost se aktivně účastnit. Vše probíhalo formou diskuse a vlastního vyjádření (uplatnily jsme vlastní poznatky a zkušenosti). Lektorské schopnosti přednášejícího PhDr. Petra Hrouzka, PhD. jsou vynikající jak po stránce odborné, tak po stránce pedagogické. Všechna témata byla vedena prakticky – na konkrétních příkladech, žádný dotaz nezůstal nezodpovězen. Některé informace pro nás sice nebyly nové, ale zajímavý byl pohled z jiného úhlu a v nových souvislostech. Jsme si jisté, že se budeme snažit všechny poznatky a dojmy z jednotlivých seminářů uplatnit v praxi.

Díky za tuto příležitost, díky za příjemně a užitečně strávený čas.